Reiki

Reiki istorija

XIX a. Japonijoje, Kioto mieste, garsėjusiame kaip kultūros centras ir imperatorių rezidencija, gyveno vienuolis Mikao Usui. Jį domino krikščionybė, atėjusi į Japoniją kartu su kitais pasauliniais dalykais atvėrus valstybės sienas.

Mikao Usui mokytojavo vienoje Kioto mokykloje. Vienam jo mokiniui paklausus, ar jis tikįs Biblija pažodžiui, šis atsakęs teigiamai. Tuomet mokinys pacitavęs Kristaus žodžius:  "Jūs galite daryti tai, ką darau aš, ir dar daugiau" ir  paklausęs, kur yra žmonės, galintys gydyti vien rankų prisilietimu, ir kodėl mokytojas jų to neišmokąs.

Pagal japonų tradicijas  mokytojas turi atsakyti į visus mokinių klausimus. Tai jo garbės reikalas. Į šį klausimą vienuolis negalėjo atsakyti nei mokiniui, nei pats sau. Tą patį vakarą Mikao Usui  paliko darbą ir išvyko į Ameriką, kur tikėjosi rasti atsakymą studijuodamas  teologiją. Nei septynerių metų studijos, nei domėjimasis budizmu bei lankymasis Japonijos vienuolynuose, nei išmoktos kinų, sanskrito kalbos  ar daugelis metų klajonių po Indiją nepadėjo jam sužinoti gydymo rankomis paslapčių. Grįžęs į Japoniją viename iš dzeno vienuolynų Mikao Usui rado    rankraštį, prieš 2500 metų parašytą Budos mokinio. Vienuolyno prižiūrėtojas patarė vienuoliui vykti į japonų šventąjį Kurijamo kalną ir ten medituoti 21 dieną. Paskutinę naktį Mikao Usui  aplankė stebuklas - šviesoje, priartėjusioje  prie vienuolio iš dangaus, buvo išrašyti sanskrito ženklai. Mikao Usui juos perskaitęs užmigo.  Prabudęs ryte jis išskubėjo į vienuolyną. Pakeliui sustojo papietauti. Užeigos savininkas perspėjo vienuolį, kad ilgai badavęs neturėtų daug valgyti. Mikao sočiai papietavo ir labai  gerai jautėsi. Tai buvo pirmasis stebuklas. Tą dieną jis rankomis išgydė dzeno vienuolyno   prižiūrėtoją.

Mikao Usui suprato gavęs dovaną ir radęs atsakymą į savo klausimą. Septynerius metus jis nemokamai padėjo žmonėms, gyvenantiems vargšų kvartale. Ir tik po daug metų vienuolis  suprato, kad lengvai gaunamos malonės taip pat lengvai ir prarandamos. Tik labai norintis pagyti ir už tai sumokėjęs žmogus išsaugo savyje energiją, išmoksta atsakomybės  ir dėkingumo.

Mikao Usui suformulavo principus, kuriuos laikė svarbiausiais perduodant energiją: gyventi be pykčio, skubėjimo, būti kupiniems meilės, uždirbti pragyvenimui sąžiningu būdu, būti  dėkingam gyvenimui už viską.
Prieš mirtį vienuolis prisakė tęsti reiki tradicijas savo mokiniui, atidariusiam pirmąją reiki kliniką.
Taip reiki atėjo į pasaulį nuo Amerikos ir į Lietuvą.

REIKI energijos poveikis

Reiki energetinis seansas pakrauna energija vidaus organus, harmonizuoja ir sustiprina jų funkcijas, išvalo nuo susikaupusių šlakų ir toksinų, malšina įvairios kilmės skausmus, padeda atsikratyti negalavimų, sutrikimų, streso.
Reiki energijos poveikis visada yra teigiamas, jos negalima panaudoti piktiems kėslams arba norint pakenkti.
Reiki visada veikia tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia.

Reiki kelias Lietuvoje

Labai svarbu gauti reiki iniciacijas iš tikrų meistrų, o ypač neiškraipytą informaciją. Lietuvoje Reiki Meistrė -Mokytoja Jelena Oborina  inicijavo pirmąsias reiki grupes. Tai mano pirmoji reiki mokytoja, kuriai esu labai dėkinga. Reiki tikri mokymai atkeliavo per Tarptautinio Lygio Meistrus Mokytojus – Dalią Braziulytę, Franką Ardžavą ir kitus. Reiki Tao Te Ki kildinama iš ikijaponiškųjų šaltinių - tai Kinijos patriarchų Chen Yen Reiki linija, meistro Huang Zhen Hui perduota Idris Lahore, o pastarojo-jo artimiausiai mokinei Ennea Tess Griffith. Lietuvoje jau turime reikistų ir šios linijos pasekėjų. Reiki kelias tęsiasi ir atkeliauja vis naujesnės, gilesnės reiki sistemos.

Reiki  mokymai vyksta pagal pakopas . Mokymo trukmė 1-2 dienas.

Reiki I pakopa
Supažindiname su Reiki istorija. Seansai sau ir kitiems uždedant rankų plaštakas, kad energija įtekėtų  ten, kur reikia. Meditacija ir  iniciacija. Praktiniai užsiėmimai.

Reiki II pakopa
Supažindiname su Reiki ( trys reiki simboliai-jėgos ,pysiausvyros,  laiko ir erdvės ) simboliais. Mokysimės juos piešti ir naudoti  kontaktiniame bei nuotoliniame seanse. Meditacija ir  iniciacija. Praktiniai užsiėmimai.

Reiki III pakopa
Reiki Meistro-Praktiko pakopoje išmoksime dar ktus papildomus  simbolius.  Supažindiname su Mikao Usui papildomais reiki mokymais kaip  padėti žmonės bei visai kūrinijai. Meditacija ir iniciacija. Praktiniai užsiėmimai.

Reiki IV
Reiki Meistro-Mokytojo pakopoje tampame šių žinių ir sistemos  laidininku- perdavėju, todėl labaisvarbu priimti atydžiai istoriją, supasti simbolius ir su jais mokėti dirbti, išlaikyti Reiki  Mikao Usui tradicijas ir mokymus.
Mokymas vyksta individualiai ir grupėse.
Išduodami tarptautinio lygio sertifikatai.
Praktiniuose užsiėmimuose gali dalyvauti ir kitų Reiki mokyklų praktikuotojai bei neturintys Reiki iniciacijos ir norintys susipažinti su šia nuostabia praktika ir įvairiomis mokyklomis.

KONTAKTAI

Lektorė: Karuna Reiki® meistrė- mokytoja, Netradicinių mokymų meistrė Nijolė Diržininkienė

Informacija el.paštu : xasida05@yahoo.com
mob.: +370 651 31637
skype: atmas-lietuva

REIKI- gyvenimo kelias.. 

Maloniai kviečiame norinčius kilti reiki erdvėje,  priimti iniciacijas ir mokymus.