Vis daugiau žmonių rūpi, kad grožiui skirtas produktas ne tik padėtų gerai atrodyti, bet ir būtų sveikas. Todėl parduotuvėse vis daugiau vietos užima natūralių grožio produktų lentynos: ekologiški lūpų dažai, vonios burbulai be sulfatų, pėdų šveitikliai ir t.t.  Ekspertai teigia, jog oda  vidutiniškai per dieną sugeria 60 iš 200 aplinkoje esančių chemikalų. Reaguodami į tai dauguma natūralių grožio produktų gamintojų atsisako tokių sudedamųjų dalių kaip chemikalų, kurių sudėtyje yra benzino, mineralinių aliejų,  pesticidų likučių ar genetiškai modifikuotų produktų.

Ar naturalūs kosmetikai tikrai natūralūs?

Žinoma, natūralių produktų idėja graži, bet kaip gali įsitikinti, kad jie tikrai tokie? Deja, bent dabar, negali. Natūralių grožio produktų standartai vis dar yra svarstomi. Kai kurie produktai, pažymėti etiketėmis “organinis” arba “natūralus” , gali savyje turėti mažyčių dalelyčių tikrai natūralių sudedamųjų dalių, bet taip pat ir šiurkščių chemikalų. Norint žinoti, kas iš tikrųjų slepiasi po etikete, Tau reikia daryti savo tyrimus. Skaityk interneto puslapius, literatūrą apie įvairius produktus ir, svarbiausia, etiketes. 

Ko ieškoti etiketėje?

Jei turi galimybių apsipirkti užsienyje arba mėgsti pirkti prekes internetu, turėtum žinoti keletą natūralių grožio produktų gamintojų. “Pangea Organics” reiškia, kad visas produktas, o  ne tik jo sudėtinės dalys, paimtas iš žemės. Šeimos įmonėje “EO” svarbiausia augalai. Eteriniai aliejai koncentruojami, įdedama aromatingų augalų esencijos, taip gaunamas natūralus produktas. “Living Nature” produktų žaliavos – iš Naujosios Zelandijos, kur augalai auginti laukinėje gamtoje, todėl yra mažiausiai pažeisti chemikalų. Tačiau Lietuvoje rasti šių produktų gana sudėtinga. Todėl turėtum etiketėje ieškoti panašių sudedamųjų dalių, kokias naudoja šios firmos: eterinių aliejų, žemės produktų, augalų, taip pat aromatingųjų aliejų, vitaminų ir maistingųjų medžiagų. Ir atkreipk dėmesį į prekės galiojimo laiką: jei jis labai ilgas, ar tikrai tikėtina, kad sudėtyje tik natūralios medžiagos? Taigi moralas būtų paprastas: devynis kartus perskaityk etiketę, o tada jau gali išsitraukti piniginę.

Rate this post